Shivanam.cz

Shivatrance

Vznik 2002 - Nový hudební projev šamanismu s elektronikou. Od chilloutových až ambientních ploch po astrální vibraci v trancové až psytrancové podobě, ovlivněné world music.

Jedná se o odkloněnou fůzi členů skupiny Shivanam, kteří zde rozvinuli vlastní pojetí a vrstvení rytmů v další rozměr. Jinými slovy - “tam kde končí Shivanam - začíná SHIVATRANCE”. Odpovídá tomu i BPM, neboť Shivatrance navazuje na rychlost 130 BPM a plynule tak přechází přes dnes již “omletou” taneční scénu. Živě: alikvótní a hrdelní hlasy, Mc´s, efekty ze sampleru, kytary, tabla, perkuse, chřestidla, didjeridoo, latinskoamerická konga, arabské tarabuky - do tvrdého a nekompromisního beatu - reagujícího na živě hrané nástroje. Samply, live efekty a groovy. Hosté, kteří se na tomto projektu podílejí - dříve David Synák (Čankišou), Mc Barry (Jamajka), - dnes Slávek Forman - Litva ještě více rozšiřují možnosti, jaké nám hudba vůbec dokáže poskytnout.

V současnosti se na celém projektu podílí mnohem více lidí. Dekoratéři, tanečníci, žongléři s ohněm, VJs, maskéři a další performeři…

Skupina natáčí a pracuje na svém prvním debutovém albu ENTRANCE, ze kterého už zčásti představí některé skladby v létě na Open Air festivalech a po klubech naší republiky. Ve svých typických Live verzích a svém expresívním podání a skvělou synchro projekcí to bude Psychedelický průvod až na hranici návratnosti duše. Posuďte sami. Pokud se vrátíte… :-)

Album by mělo vyjít už v květnu 2012.
Předvedou pestrou škálu strhujících příběhů a toulek duše nepoznanou dálavou bezbřehé lidské fantazie.
Šamanismus v extatickém stavu, kdy hudba je jen berličkou – TO JE TRANCE. Pokud máte rádi trance i v tvrdším podání v psychedelickém balení ovlivněném zpětně world music, jste správně – SHIVATRANCE.
Psychill- Psybient, GoaTrance, Fullon, Forest...